American Protein Pancake

by admin_fhouse

American Protein Pancake – 270 ден.

Американска палачинка од интегрално брашно, прелив од веј протеин, путер од кикирики, крем од какао без шеќер, шумско овошје.

Нутритивна вредност:
– 442 калории
– 30гр протеини
– 40гр јаглехидрати
– 18гр масти

Алергени:
🥛 Млечни производи
🌾 Глутен
🥚 Јајце

 

Може да ви се допадне...

mk_MKMK