FH Protein Waffle

by admin_fhouse

FH Protein Waffle – 280 ден.

Интегрална вафла, путер од кикирики, крем од какао без шеќер, 30гр веј протеин од чоколадо или ванила, банана, шумско овошје.

Нутритивна вредност:
– 550 калории
– 38гр протеини
– 59гр јаглехидрати
– 18гр масти

Алергени:
🌾 Глутен
🥚 Јајце

 

Може да ви се допадне...

mk_MKMK