Chicken Rissoto – 290 ден.

Пилешки стек, интегрален ориз/басмати ориз, куркума, јајце на око, свежи шампињони.

Нутритивна вредност:
– 528 калории
– 47гр протеини
– 58гр јаглехидрати
– 12гр масти

Алергени:
🥚 Јајце

 

Може да ви се допадне...

mk_MKMK