Почетна Мени Veggie Burger

Veggie Burger – 280 ден.

ФХ интегрално лепче, хумус, домат, 2 плескавици од зеленчук, црвен грав, кромид, ниско калоричен сос, веџис компир.

Нутритивна вредност:
– 680 калории
– 25гр протеини
– 100гр јаглехидрати
– 20гр масти

Алергени:
🌾 Глутен
🥚 Јајце

 

Може да ви се допадне...

mk_MKMK