Veggie Wrap – 240 ден.

Интегрална тортиља, урда, домати, маслинки, мешавина од семки, рукола, марула, прелив со ниска масленост.

Нутритивна вредност:
– 386 калории
– 17гр протеини
– 48гр јаглехидрати
– 14гр масти

Алергени:
🥛 Млечни производи
🌾 Глутен

 

Може да ви се допадне...

mk_MKMK